ravim ja alkohol 06.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 29 aastane naine ja neist 7 aastat paanikahäirega võidelnud. Vahepeal arvasin ka, et sain ta´st lahti, aga puhkuste ajal, kus rohkem aega mõelda ja ennast haletseda, tuleb ta jälle tagasi. Hiljuti määrati mulle neuroloogi poolt Cipralex, 3 kuud võtta. Kuna arst ise eriti sõbralik ei olnud, siis ei tahtnud ka küsimusi esitada. Loomulikult ei soovitata ühtegi ravimit alkoholiga võtta, aga kuna pühad ja muud pidustused on tulemas, kas ka klaas või kaks on täiesti välistatud?
Tänan,
Ene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aga kuna pühad ja muud pidustused on tulemas, kas ka klaas või kaks on täiesti välistatud?
- klaas õlut, siidrit, veini, viina, piiritust? Mida silmas peate?
Loomulikult ei soovitata ühtegi ravimit alkoholiga võtta ja see on ka õige.
- Kui AD (antidepressandi ja kerge "laksu" vaheline aeg on tund-poolteist), siis olen lubanud võtta. Vastus -veidi ja mõistlikult veidi võib.
Aga kas ilma mitte kuidagi ei saa?
Cipralex, 3 kuud võtta..
- rohtu ei pea mitte kuude kaupa võtma, vaid vastavalt ikkagi tervislikule seisundile. Ja tuntud tõde - muud toimingud vägagi olulised, mitte ainult tableti neelamine.
Miljonid Muhamedi õpetuse järgijad saavad ilma alkoholita hakkama - Allah ja Muhamed, olge te kiidetud - aga meie, kirjade järgi Taararahvas, soovime ikka rõõmu ja lusti kärakjoogist leida.
NB! õnn ja rõõm ei ole alko-jookides. Rõõmusädet meis ei tohi viinavedelikuga kustutada. Kui sa ilma viinata rõõmus ei oska olla, siis pole ka kärakjoogist abi.
Mõnusat aastavahetuspidu soovides,
Jüri O.-M. Ennet