Töömured 28.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin mõnda head soovitust. Varem mulle meeldis väga mu töö. Kollektiiv oli hea ja kitsaskohtadest saime üheskoos huumoriga üle. Muudatuste tagajärjel saime uued ülemused, kes suhtuvad väga külmalt ja kes mind ei väärtusta. Nad ei kuula mu muresid ära ja neile on tähtis vaid see, et neil oleks kergem ja et ei peaks asendama mind. Tööd sain juurde ja palka mitte. Ühesõnaga, motivatsiooni pole. Siis oli seda kuhjaga, kui eelmine ülemus oli ja soojalt suhtus. Ühesõnaga: kui püüan tubli olla, siis jään haigeks, vist töötan üle. Kui ei püüa tubli olla, siis on osa töid tegemata ja kuna olen kohusetundlik inimene, siis tunnen end täbaralt ka. Uut töökohta otsin, aga ega seda ju tänapäeval eriti kerge leida pole. Vahel on nädala lõpus valud südames. Sporti teen (2x nädalas trenn) . Varem polnud ma üldsegi haige, isegi nohud ei kimbutanud.

N (33)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Mõnus" tööstress ja kergelt läbipõlemissündroomi tunnused. Pole ju mõtet end ise "tuleriidale" - läbipõletamise tuleriidale asetada.
Muutusi tuleks teha:
1) suhetes keskonna-ülemustega (a/ü kaudu olusid enendada, Teile sobiliku Erakonna kaudu tööinimese olusid mõjutada),
2) stressi-auru organismist välja lasta (psühhoregulatsiooni harjutused, kehaline aktiivsus, huvialategevus, jalutuskäigud jne),
3) suhtumise muutmine. Väärtuse skaala korrigeerimine - iga tööalast jobusust südamesse ei võta.
4) vajadusel mõned tohtrirohud rahustamiseks.
Kas Teil Lemmikloom on? Koerad-kassid õpetavad suuresti ellu suhtumist, Õnnelik-Olemist-Olevikust leida.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet