raske olla... 21.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 32.a mees ja terve elu on olnud veidi psüühilisi häireid.
Lapsena nägin nägemusi ja arvasin ,et minuga koos elavad inglid kes mind aitavad või kiusavad.Kooli minnes tekkisid hirmud,sest reaaalne maailm oli hoopis teine kui minu sisemaailm.
Koolis sain enam vähem hakkama.Veidi suutsin ka Ülikoolis käia aga jäi pooleli.
Teismelisena kartsin kooliõpetajaid ja arvasin ,et nad on ainult minu kiusamiseks ja piinamiseks.
Samal ajal olid ka peavalud ja pidev väsimus.Ma ei ole tarvitanud alkoholi ja ka ei suitseta siiani.18-25 aastaseni kuulsin ka hääli mis irvitasid ja hirmutasid mind.Psühhiaater kirjutas igasugu rohte.Need võtsid küll hääled ära aga tekkis tuimus ja masendus.
Praegu olen 32.a ja mul on nii masendus kui ka viimasel ajal ka hakkanud jälle mingid hääled.Ebamäärased karjatused minu peas.Kardan ka juba inimesi ja püüan neist eemal hoida kuigi töötan inimestega ja olen koguaeg viimase piiri peal.Kardan,et äkki teen midagi või lähen kellegile kallale.Hirm on ja masendus ka samal ajal.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Viimastel aastatel on tulnud rida uusi rohte nii "häälte" kui ka mötete korrigeerimise, hirmude osas.
Väga häid rohte!
Minge psyhhiaatri jutule ja yhiselt leiate endale "abimehe".
Vastuvötule! Kannatada ei ole mötet, saate abi.
Tervitades,
Jyri O.-M: Ennet