jälle raske depressioon? 13.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi olli mul raske depressioon, vahpeal sain oma elu taas rajale kuid nüüd on siht lootusetult kaduma läinud. Ka see aeg on olnud väikeste tõusude ja suurte mõõna perjoodidega, kuid ma olen hakkama saanud.
Praegust aega aga iseloomustab see, et ma ei suuda mõningaid asju üldse teha, eriti kus on vaja keskenduda(loengutes, kaupluses jne). Pea on hajali otsas, vahel ma justkui ei kuuleks mis teised räägivad, osa jutust kaob kuhugi ära...
viimased 1.5 kuud olen koolis käinud harva, lihtsalt ei suuda ennast sundida või kui käingi siis suure pingutuse tulemusena- ja siis ei suuda veel keskenduda ka!!!
Olen katsunud ennast ise aidata, aga enam ei oska, sõbrannadest kasu pole, sest suhtlemine ajab närvi ja taaskord-väsitab, nagu kõik.
Uneaeg on kuidas kunagi, aga enamasti magan nüüd ka lõunal nii neli tundi, vahel magan terve ööpäeva maha.
Päevast päeva mõtlen olla või mitte olla. Enamsti siiski mitte nii reaalselt a.la unistan...
Teid ette tänades neiu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke Enese-edendamise Päevik:
a) J.ätan (loobun, negatiivsest, halbadest harjumustest, mind segavast),
b) O.len (positiivne, häid omadusi suurendavad tegurid ja tegemised),
c) M.uutun (mis mind eesmärgi pole viib, mida ma töeliselt soovin ja tahan),
d) E.nnetan (ettenägelikkus, vältida "karisid", leida öige rada, ette möelda).
See J.O.M.E. nelja-veeruline Enese-edendamise Päevik aitab mötteid korrastada, tegusid korrigeerida.
Tohtriga hoiaks kontakti, saate enesekindlust, usku, lootust, tegudeks impulssi, motivatsiooni.
Tervitustega,
Jyri O.-M. Ennet