antidepressandi kuuri lõpetamine 10.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen umbes kuus kuud tarvitanud Cirali nimelist antidepressanti- 1 tbl. päevas. Viimased paar - kolm nädalat olen võtnud ainult pool tbl. päevas, et tasapisi lõpetada ravikuuri. Probleem aga selles, et enesetunne ei ole kõige parem. Mingi kummaline hirmutunne on nagu sees ja ebakindlus, ja unenäod on koledad. Ei tea kas see on põhjustatud tbl. koguse vähenemisest? Kas on liiga vara kuuri lõpetamiseks? Samas kardan liiga pikalt ka neid rohte süüa. Palun andke nõu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

CIRAL (toimeaine -Tsitalopraam) on olemas 20mg, 30mg ja ka kangemad tabletid. Millist Teie vötsite? Milline on Teie kehakaal? Sellest söltub ka ravimi annus. Milline on diagnoos, mida ravite? Erinevate häirete korral on erinevad annused.
Kas piirdute ainult tablettide vötmisega?
NB! vaja kasutada ka teisi vöimalusi: sportlikud harjutused, tervislik eluviis, öige puhkus, eneseabi (psyhhoregulatsiooni) vötted, hoiakute muutmine jne.
Tabletist yksi ei piisa.
Ravimi annuse osas saate täpsustada tohtriga.
Tervitustega,
Jyri O.-M. Ennet