Miks mees hakkab füüsilist vägivalda kasutama? 07.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on küsimus, miks mees kes armastab oma naist hakkab füüsilist vägivalda kasutama? Polnud nagu põhjustki, on ainult probleeme sellega, et ma ei allu talle, et õpin ülikoolis ( see talle ei meeldi, õpin õigusteadust) ja et ma meestele meeldin. Miks selline asi tekib?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Miks mees, kes armastab oma naist, hakkab füüsilist vägivalda kasutama?
- Naisest lugupidav, armastav mees ei kasuta mitte kunagi füüsilist vägivalda. Vägivaldsus võib päevakorda tulla afekti seisundis (sellel tuhat ja üks põhjust), päevakorda tuleb ta ka alkoholismi korral, päevakorda tuleb ta ka teatud isiksusehäirete puhul.
Ei allu talle, et õpin ülikoolis.
- Abielusuhted (resp. kooselusuhted) on teineteise toetamise, ühisosa leidmise suhted. Mitte allumise suhted.
Abielusuhe ei ole orjandusliku allumise suhe! Isegi majanduslik (rahaline) ebaühtlus ei anna selleks õigust ja õigustust.
Ma meestele meeldin.
- Tore, et teistele ka meeldite, aga kas sellega kaasneb ka teatud piirest üleminek, flirt, koketeerimine, sündsusetu käitumine, "kutsung"? Ka sellise käitumise puhul ei saa nõustuda füüsilise "sekkumisega", siis oleks sobilik "sellisega" suhted lihtsalt ja kohe katkestada.
Lähisuhe olgu usalduslik, ühisosa huvide vallas olgu piisav, käitumine austav ning toetav.
Peksmine ja klohminine jäägu poliitikute "rahva eest hoolitsemise" pärusmaaks.
Ilusat lähisuhet Teile soovides,
Jüri O.-M. Ennet