shokk 04.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Elasin lapsepõlves (2,5 aastaselt) üle shoki, kui sain raske põletuse kasvatajate hooletuse tõttu astudes keeva vee ämbrisse, mis oli lastega samasse ruumi pandud. Mäletan sündmuste käiku üsnagi täpselt kuni arsti saabumiseni, kuid peale seda on tühimik. Ema rääkis, et olin olnud järgmise päevani shokis: apaatne, ei reageerinud, vaatasin ühte punkti. Peale shokki olevat muutunud kui teiseks lapseks. Tahaksingi Küsida, mis on võimalikud tagajärjed sellisele sündmusele ja kuidas see praegu (olen 21) mõjutada psüühikat võib. Psüühikaga päris korras kõik ei ole, olen saanud nõrgemaid ravimeid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lapsepõlvesündmuste pärast ärge muretsege. Praeguste häirete olemus vajab praegu analüüsi ning arutlust. See tohter, kes annab neid nõrgemaid ravimeid, oskab Teid kõige paremini ravida. Muuta tuleb ennast ja suhtumisi PRAEGU, olevikus. Elu toimub olevikus. Minevikust ning tulevikust tuleb "purjedesse" võtta vaid optimismituuli.
Ärge ainult nende kergete rohtudega piirduge, tehke ka muud: sportlikud elukombed, tervislik toit, piisavalt und ja puhkust, mänguliselt-loovalt suhtuda kõigisse töödesse-õpingutesse, veidi psühhoregulatsiooni.
Elu on ilus ja nautige seda ilu!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet