kuidas käituda 29.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen kevadest saati kannatanud psühhikahäirete all algul tundus see depresioonina.Käisin psühhiaatri juuresja sain ravimiks efeksor xr150.suvepoole hakkasidtekkima suitsiidi mõtted põõrdusin uuesti arsti vastuvõtuleja suunati haiglasse seal olin 3,5 nädalat ja kirjutati välja ravimiks ikka efexsor xr kogu haiglas viibitudaja ei saanudma aru mis ma seal ole kuna minule tundus etoma probleemidele lahendust ei saanud.diagnoosiks sain f 60 32 ehk piirialaneisiksusehäire.enesetundes muutusi ei ole mõtted liiguvadikka igavikuteele,kuigi saan aru et kannatavad pere ja lähedased.käisin uuesti arsi jutul ja soovitati haiglaravi uuesti kas jäängi mõõda haiglaid käima.jätsin omaalgatuslikult kõik ravimid ära seda ütlesin ka raviarstile.mulle tundub et sellel pole mingit mõtet kuna abi ma saanudei ole,või ei ole ise osanud vastu võtta.olen endasse tõmbunud ja oma sisemaailma avadaei suuda,väliselt paistan rõõmsameelne,kolleegid pole minu probleemidest veel aru saanud.tundub nagu minus on kaks olevust ,üks keda tean ainult mina,teine pool on teistele nähtav.kas see on ravitav või pean leppima sellega kogu elu,kas ültse on olemas mingi võimalus ennast aidata,ja nende probleemidega võidelda,kas haiglas suudetakse mind aidata või pean elama üks päev korraga,arst ütles mulle et need probleemid,mõtted jäävadja ega need ei kao kuhugi.haiglas olin PERH-is raviarst on tartus ja tema soovitas jälle haiglat .kas on sellel mõtet ja kas keegi saab mind ültse aidata.palun vastake minule siis saan ehk kõrvalise otsusesoovitaja mida edasi teha.olen ikkaseesmises segaduses ega tea ja ei saa aru mis minuga toimub. hääli ega luulusi ma ei kuule käsklusi jagab minu teine "mina" kellegapidevalt laskun vaidlustesse olla või mitte olla teid tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vahetage arsti.
Saate parema kontakti ja suudate oma vaevused paremini temani viia. Mis selle Mina-vestluse taga täpsemalt on, seda kirja alusel öelda ei oska. Sellist mõttes-jagelemist on igal normaalsel inimesel, aga vaid teatud piirini. Millise piirini see Teil on, seda ongi vaja tohtriga arutada.
Tohtri vahetus ei ole tohtrile solvav. Kõik kõigiga ei sobi ja ei peagi sobima.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet