suhtest üle saamine 29.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 23-aastane naine.
Soovin teada, kui kaua aega võtab lõppenud lähisuhtest üle saamine. Millised on etapid, mis läbi tuleb elada?
Lähisuhe lõppes 2 kuud tagasi, sain väga valusasti haiget ja see häirib siiani minu igapäevaelu. Asjaolude sunnil pean argisuhtluses oma endise partneriga väga tihti kohtuma ja see ärritab mind ning tekitab viha ja masendust. Eelkõige huvitab mind asjaolu, et kas ja millal oleks normaalne pöörduda psühholoogi poole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui sellest suhtest midagi üldsegi meenutada, siis head. Viha ja masendus ruineerib vaid vihastajat. Oli, oli kena, sain toreda õppetunni ja KÕIK!
Tööalane suhe olgu nüüd töine, asjalik.
Teil on täielik õigus luua uus suhe ja nii ka tehke.
Kaotatud süütust ja eilset päeva taga ei nuteta. Elu läheb edasi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet