kas võib nõuda arsti tõendit? 14.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mind huvitab see, kas treener võib nõuda õpilaselt (tegemist on täiskasvanuga) arsti tõendit selle kohta, et õpilasel on lubatud treenida tippsportlase koormusega. Olen arvel Psühhiaatriakliinikus ja tarvitan antidepressante, kuid see ei sega mind suure koormusega treenimast. Kas treeneril on õigus ikkagi nõuda arsti tõendit?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Spordialasid on mitmeid, eri spordialadel koormused erinevatele organitele erinevad. Jõukohane treening on kasuks. AD võetakse ju teatud periood ja siis neid enam ei vajata. Sellel perioodil teatud juhtudel oleks vajalik treeningkoormust veidi alandada. Mis taseme sportlane olete?
Mägironimise korral on ju treeneril vaja teada, et teadvusekaotusi ei ole jne. Kui treeneriga on hea kontakt, siis treeneri ees trenni aspetktist olulisi asju ei varjata.
Tippsportlased käivad spordiarsti juures ja ilma arstitõenditsa starti üldse ei lubatagi (rallisõitjad näiteks) jne.
Üldiselt inimese vaimse tervise kohta "teistel asja ei ole" e küsida ilma isiku nõusolekuta ei tohi ja ei saa.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet