Ma ei saa jagu oma paanikahäirest... :( 10.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure ja ma usun, et Teil õiged vastused.
Esimene paanikalaadne hirmuhoog oli mul minu enda mäletamist mööda varases lasteaia eas, kui jäin koju ja ema läks tööle. See oli lihtsalt hirm. 2002a. lõpetasin gümnaasiumi ja pesle seda algasid paanikahood.Täiesti regulaarsed ja puha. Käisin nõelravija juures, psühholoogi juures jne. Antidepressante keeldusin võtmast, sest usun, et viga on minu sees ja pean selle mingil muul moel likvideerima.Usun pigem alternatiivmeetoditesse. Vahepeal sain hirmudest jagu, kuid ajutiselt. Astusin just uude kooli ja ilmselt see ning muus sellega seonduvad muutused ajavad mind taas ärevile. Tean, et pean olema rahulik ja tegema hingamisharjutusi ning uskuma, et saan hakkama, aga vaikselt tunnen, et ma ei jõua. See on nii raske - nii et vaevu pean vastu. Mind teeb lausa kurjaks, et no suur inimene, aga ei saa endaga hakkama. Palun andke nõu!

Ette tänades ja ilusat sügist soovides,
Eve

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kasutada tuleb köiki käepäraseid võimalusi. Üheks variandiks on ka tohtrirohud. Teatud perioodil neid (ka AD-d) kasutades saab kergemini murekünkast üle. Mina isklikult kasutaksin. Muud alternatiivsed jt. võimalused ka olulised ja neid kasutage ka.
Tehke endale tarkuste päevik: mida teha ja mida tegin.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet