Mida teha 03.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen,et on tekkinud keskendumisraskused ja mäluhäired.Olen 34-aastane,varem olin väga
täpne ja suutsin palju meelde jätta.Tunnen,et ei taha enam tööle minna ja kellegagi suhelda.
Töötan kohas, kus tuleb palju suhelda ja rasket füüsilist tööd teha.Varem jõudsin
kõike ja tegin seda rõõmuga,nüüd väldin inimesi.Tunnen,et eraldun teistest,ei viitsi rääkida.
3 aastat tagasi oli elus väga pingeline periood.Praegu on pikemat aega stabiilne periood,kuid tunnen,et see
muutuste periood mõjus mulle paremini,olin nagu rohkem elus.Tunnen,et vajan muutusi.
Varem vahetasin julgelt töö- ja elukohti.Olen lahutatud,kasvatan üksi last,stabiilset hea
palgaga tööd leida on raske.Kas on tegemist läbipõlemisega.Tunnen puudust ka meespoolest,suhtlen
teatud piirini vabalt,kuid päris ligidale endale ei lase,mõtlen,et mind tahetakse ära
kasutada,valetada,kuigi tean,et iga inimene on erinev.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu "rõõme" on Teile piisavalt kogunenud ja seetõttu "tervitab" Teid kerge depressioon ning ka lähisuhte vaegus.
Olete õnnelik, sest Teil on Laps. Suurt jõudu ja energiat saate (peate saama) eelkõige sellest vallast.
Mälu ja töövõime paranevad depressiooni taandudes. Arvan, et sellest saate jõudsalt lahti kehalise aktiivsuse ja puhkerežiimi korrigeerimise abil, psühhoregulatsiooni (eneseabi) võtteid kasutades.
Lähisuhte Lembitu leiate vaid suheldes ja tagasilöögid on aegajalat vöimalikud, aga nii (läbi eksimuste) see õige välja sõelutaksegi.
Head "sõelumist" soovides,
Jüri O.-M. Ennet