Ärevuse ja hirmudega seotud probleemid 29.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on väga suur mure. Kardan koledal kombel ,lausa paaniliselt tigusid.Kui olin 3 aastane ronis aias mulle tigu jala peale ja sellest ajast peale ei käi ma enam kunagi paljajalu, ega lähe heinamaale või aedadesse ega üldse loodusesse kus neid võib olla. Olen praegu 27 aastane ja proovinud kõikvõimalikke meetodeid (psühholoogid,psühhiaatrid,sensitiivid,ravitsejad,autosugestioon,armsa inimese toetus jne.)Kuid mitte miski pole aidanud .See hirm segab täielikult mu elu ja olen sattunud paljude mõnituste ohvriks,kuigi olen püüdnud seda alati varjata.Kui ma tigu näen ,hakkan üle keha värisema ,karjuma ja langen shokiseisundisse kui see elukas kogemata vastu mu kehe või riideid peaks puutuma. Mida teha. Kas on mingit lootust sellest õudsast hirmust vabaneda?

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teod ning nende karbid meeldivad paljudele.Aiateod aiapidajaile ei meeldi.Ka minule nad erilist lusti ei valmista,aga nad ei ole ka ebameeldivad.Ratsionaalne mõtlemine ütleb Teile,et .. aga hirmud räägivad teist keelt.Mis julgustab ning röömu teeb on see, et talvel-sügis-kevadel probleemitekitajat nn vaateväljas ei ole ning teiseks - sundhirmudest on võimalik lahti saada.Teised on selle probleemiga toime tulnud, tulete toime ka Teie.Olete aktiivne ja kuulnud-proovinud juba mitmeid mõjutusvötteid.Mida Te endale ise soovitaksite,millesse usute? See aitab!

Kui elate Tallinnas või satute siia, siis kuulaksin meeleldi Teie edusammudest ja julgustaks Teid tegudes. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet