Üksi 31.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Palun, mida sellises olukorras ette võtta ja miks see nii on? Peale väga kalli inimese kaotust igavikku näen teda unes. Näen, et oleme koos või et ta tuleb uksest sisse. Mul on siis väga hea ja turvaline olla. Kui äratuskell mind sellest unenäost äratab, siis tunnen ennast väga halvasti. Saan lausa shoki vist. Kohe jõuab mu teadvusesse, et see meeldiv oli unenägu ja et reaalsus on ilma temata. Ja elan nagu seda leina uuesti läbi. Päeva jooksul on paha tuju, ei jaksa naeratada klientidele ja iga ülesanne, mis tuleb täita, on eneseületamine. Olen hajevil ja tahaks, et mind ainult rahule jäetaks. Ma nii väga igatsen oma armsa inimese järele ja ei oska kuidagi üldse ilma temata elada. Kõik tundub nii mõtetu. Koguaeg ajab nutma.

Murelik tütarlaps (25)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lein vajab aega ja see on loomulik. Loomulik on ka see, et elu läheb edasi ning leinaga seotu läheb hingelu tasandilt (sügavad emotsioonid) psüühika ratsionaalsele e mõistuslikule tasandile. Elu peabki edasi minema ning aktiivsus töödes, suhtlemistes aitab Teid kõige paremini. Teatud häirivate pingete maandamiseks on kasulik apteegi vabamüügi rahusteid tarvitada, väga toimivad on psühhoregulatsiooni valdkonna harjutused.
Kehaline aktiivsus ja sport on kõige-kõige vundament ja see olgu eelistuskohal.
Pihtige veelkord mõnele oma mure ja tunded ning siis minge rahuliku südamega eluradadel edasi.
Päikest südamesse,
Jüri O.-M. Ennet