Nõrganärvilisus 30.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere lp. doktor,
olen 30.a. naine. ja lapsega kodune. Vanust peaks mul juba olema, et eluga (probleemidega) hakkama saada aga olen nii tohutult nõrganärviline, et lausa häbi on vahepeal. Häbi on mehe ees, ta on tugev isiksus ega saa sellest aru ja vihkab juba seda kuidas ma iga asja peale nutma hakkan. Võtan kõike siin elus viimseni liiga südamesse. Mu päev algab sellega, et mõtlen "üle asju" ja lõpeb samamoodi enne uinumist. Rääkimata sellest mis toimub päeva jooksul. Kurvad filmid/olukorrad ajavad nutma, mõte juba sellest kuidas miski juhtus kunagi (isa surm v.m.t.) ajab nutma. Mind teevad kadedaks nn. kaine mõistuse ja külma südamega naised!!! Ja ma vihkan maailma, sest minu arust on kõik julma ja halb. Mind vaevab see, et keegi mind ei mõista. Olen helistanud ja kurtnud oma muresid usaldustelefonile, kus on mind välja naerdud teada saades kui vana ma olen. Ma ei tea kas see on päritav või millest see on? Tean, et isa oli nõrganärviline. Mul on tohutult raske, sest olen üksi oma probleemiga ega tea mida teha-kust pihta hakata. Ma ei suuda allutada oma tundeid mõistusele. Kas on see ülitundlikkus? Või mingi närvihaiguse tüüpe? Või minu iseloomuomadus? Olen põdenud stressi. Praegu võtan AD Paroxetin Hexal ja ööseks Hypnogeni. Kas on mingeid muid meetodeid enda "tugevdamiseks"? Veel: mulle tundub et mul on ADD sündroom ehk liigne tähelepanu vajadus. Olen nn. kaastunde otsimiseks endal veene lõiganud ja pooleldi akna peal rippunud... AD-d pole aidanud...kas jooga või mis peaks aitama ennast leida ja rahulolu hinges saavutada? Juba selle kirja kirjutamisest mul pisarad voolavad....
Tänan ette vastuse/soovituste eest!!
Lugupidamisega,
M.L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete ülimalt hingeline ja naiselik ja see on tore.
Olge ISE, selline, nagu endale ise meeldite - siis meeldite ka teistele. Teie abikaasa hakkab varsti Teid mõistma. Praegu suunake oma hingesoojus ning tundehellus Lapsele ja sealt saate ka endale valikku tagasisidet.
Kõik psühhoregulatsiooni harjutused on ühest või teisest aspektist eriti head, ka Yoga. Käige Lapsega rohkelt jalutamas, sellest võidate mõlemad ja kui abikaasa Teid mõistab, siis tuleb temagi.
Minu "ringutus-painutused", millest palju olen rääkinud ja mida ise regulaarselt teen, on lihtsad, toimekad ja ruttu toimet avaldavad.
Tablettide asemel vajate abikaasa kallistusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet