vaimuhaige tööl 24.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Väga muretsen meie töötaja pärast! Juuni kuus ta sattus psühiaatriahaiglasse ning tema diagnoos oli ägepsühhoos(1,5 aastat tagasi oli sama lugu) . Arst kirjutas talle välja Serdolekt´i(haige sõnul), ta viibis haiglas mõnda aega ja 2 kuu pärast toob ta mulle haiguslehe ja räägib, et saab tööle välja tulla. Vaatan, et tõesti arst lubas talle tööle asuda, kuigi visuaalselt on näha, et inimene ei ole veel terve:ta on rahulik, kuid rohkem uimane või nõrk, ta räägib imelikku juttu, unustab mõned asjad, taritab alkoholivaba õlut. Töö on seotud klientide teenindamisega ja rahaga. Kuidas ma saan teada, kas see inimene on tõesti terve ja tohib tööle asuda?
Ette tänades, A.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ajutiselt vabastab töölt tervisehäire töttu arst. Tema hindab ka töölemineku vöimet, s.o. löpetab "lehe". Infarktihaige on pikki kuid haiguslehel, Teie töötaja vaid kaks kuud. Kui ta on tööl veidi uimane vöi tähelepanu "laiali", siis soovitage tal oma tohtri (psyhhiaatri) poole pöörduda ja siis ravi veidi korrigeeritakse, antakse veid "tempot" ja aktiivsust juurde. Muud kaadriprobleemid ei ole tohtri kompetents.
Soovitage töötajale, et ta psyhhiaatrile räägiks oma tööst klientidega ning sellega seotud rahalisest kyljest, siis saate mölemad olulist lisainfot edasiseks.
Yheskoos leiate lahendi.
Tervitustega,
Jyri O.-M. Ennet