Eluga silmitsi 19.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Paluksin juhiseid (mida konkreetsemaid seda parem), kuidas elu kergemalt võtta. Mul on olnud range kasvatus ja kodus on ema-isa, kes ei saa omavahel üldse läbi ja tööl samas ruumis 2 mammit, kes ka omavahel hakkama ei saa ja siis korda mööda kui võimalust tekib, kiruvad mulle üketeist. Läksin sügisest trenni lootes sealt leida nooremat ja lõbusamat seltskonda, kuid võta näpust - seal valitseb selline akadeemiline õhkkond ja treener on ka tõsise võitu. Olen muutunud arglikuks ja tõmban suheldes selja kühmu. Tahaksin, et suudaksin asju lõbusamalt võtta, aga ei tea, mida selleks teha tuleks, kui maailm nii tõsine ümberringi on.

Üks õnnetu neiu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene valdkond.
Vötke elu näiemänguliselt, olge elu näitelaval hea Näileja. Lugege meie ja väljamaa lavastajate, näilejate elulugusid, eriti näitemängu "köögipoolt", et kuidas end kujundada, edendada, arendada.
Tundke röömu sellest loometööst.
Teine valdkond.
Vöite enda tarbeks kirja panna viis yllast prioriteeti e eesti keeli - eelistust. Köige tätsamad esikohal ja neid vöib siis ka sydamesse (hingeelu sygavustesse) lubada, siis vähem "sydamlikud registrid.
Kolmas valdkond.
Vöite ka mönda poliitilisse erakonda minna vöi ärimaailma sygavustesse - seal paljudel juhtudel pole sydamlikkusega midagi olulist korda saata.
Vöimalusi palju, valik on Teie.
Elage OMA ELU, leidke isiklik hingerahu.
Parimate soovidega,
Jyri O.-M. Ennet