prozac 27.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

toitumishäirete raviks kirjutas psühhiaater välja prozacit. väitis et need ei tekita sõltuvust. samas on mul palju sõpru kes on seda tarbinud ja ütlevad et pooleaastase kuuri jooksul oli küll koguaeg väga hea olla, aga pärast veel hullem. ei õpi ilma selleta elama, tahad annuseid suurendada jne. et pärast selle võtmist on endaga veel raskem hakkama saada.

keda uskuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Prozac (Fluoxetiin) on üks paljudest toitumishäirete ravimitest.Tema körvaltoimete hulgas sõltuvust tekitavat komponeneti ei ole.Probleem on selles,et ainult arstirohuga seda häiret ei ravi,s.o. peale ravikuuri katkestamist häired taastuvad.Sellest aspektist olete küll sõltuv.Muutke seda, mida muuta annab:a) ennast kehaliselt-vaimselt-hingeliselt elurõõmsamaks-tugevamaks ja arstirohi on siin ju väike osake, b) muutke oma toitumistavasid (kogus,tempo, s.o.mälumine, sagedus jne), c) muutke oma hoiakuid e u s k u, s.o. uskuge sellesse,mida teete e. tehke seda ,millesse usute.Probleem ei ole Prozacis.Olge rõõmus -- lahendid Teie häire kõrvaldamiseks on olemas.

Tegutsege! Jüri O.-M.Ennet