Konsultatsioonile pääsemine 08.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas psühhaatriakliinikusse konsultatsioonile tulemiseks on vaja perearsti saatekirja?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei ole vaja.
Aga kuna inimene on ju tervik, siis on kasulik, et ka peretohter nendest probleemidest üht-teist teab.
Ja vastupidi, psühhiaatrile on ka kasulik teada, et mida peretohtri juures kokku lepitud, millised on analüüsid, kuidas organid ja organsüsteemid senini on toiminud.
Koostöö tuleb kasuks.
Aga on probleeme, mida ei soovi kõigile teatada ja seega võib ka ilma saatekirjata tulla.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet