tervis 02.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. dr.Ennet.

Mul on diagnoositud 60% töövõime kadu ja terveks ma enam loomulikult kunagi ei saa.Olen targemaks saanud lugedes raamatut "Eatu keha, ajatu vaim" ja saanud aru, et vananemine ei pea toimuma nii kiiresti kui ma kujutlesin ja kõike tuleb teha mõõdukalt ja ütelda töödele ei. Kas pean võtma elu lõpuni rohtu (praegune rohi on Zyprexa) ja kas targa tegutsemise puhul 40% vaimsest töövõimest säilib elu lõpuni?
Teie vastust ootama jäädes,
A.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Zyprexa (Olansapiin) on hea rohi ja toimib nii mõttemaailma korrastava rohuna kui ka meeleoluhäirete (maania episoodid) ravimina. Rohu võtmise osas saate infot raviarstilt. Seda rohtu võetakse küllaltki kestvalt (kõik oleneb seisundist, diagnoosist). See töövõime kadu 60% on sotsiaalse tähendusega, oluline riigitöö tegemiste aspektist. Vaimne töövõime on Teil palju suurem kui see 40%. Tark tegutsemine on alati kasuks, tegutsege vastavalt oma võimetele.
Vananemisprotsesse saab aeglustada ja tegelege ka sellega.
Primad soovid,
Jüri O.-M. Ennet