Laste kasvatamine 28.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei suuda leppida sellega ,et mu lastel on palju rohkem suhteid-sõpru ,kui minul.Nüüd keelasin 17 a pojal ööseks sõprade poole mineku ära kuni gümnaasiumi lõpuni so 2 aastat. Põhjus,minul omal ajal ka ei lubatud. Olen süütuna abiellunud ja pole 18 aastat mingeid suhteid omanud.Seda ei saa mehe kohta öelda. Ma saan aru küll,et see on justkui kättemaks mu armsatele lastele mehe pärast.Ligi neljakümnesena ja kui oled teinud aastaid ainult tööd ja näinud über kõigi sõprade lahutusi,ma kardan ka seltskona,flirti ja m s. Raamatutest ei leidnud ma end rahustavat retsepti. Aitähh vastamast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laste nimel me ju elamegi. Kui lastel sõpru on, sutlemist rohkelt ja rõõmsameelset tegevust, siis ju see ongi Lapsevanemale SUUR RÕÕM.
Iseseisvus kasvab vaid iseseivalt käitudes, seda liigselt piirates "vägistame" lapse sotsiaalseid oskusi. Seda Te ju ei soovi.
Mehega suhteid saate vaid temaga suheldes korraldada. Need on ju kaks eri "ooperit": erinevad laulud, viisid, mängud, lood, esitused. Eri "ooperite" tarvis on Teil erinevad rollid ja neid ei saa segi ajada.
Pere-psühhoterapeut annab Teile sobilikku nõu.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet