Ritalini legaalne staatus? 26.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Milline on Eestis Ritalini legaalsus?

Kas retsepti kirjutatakse ainult alaealistele?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

RITALIN (methylphenidat) on meie apteekides saadav rohi. 10mg tabletid ja karbis 30 tk. Hind 97.60
Legaalne, saadav, kirjutab tohter.
Kasutavad eelkõige lastepsühhiaatrid.
Tähelepanu defitsiidi ja hüperaktiivsuse korral (ADHD) - esineb iseloomujoonte aktsentueeritus, õpiprobleemid, kontsentratsiooniraskused, käitumishäired, agressiivsus, pidurdamatus jne. jne. - kasutatakse psühhostimulante ja sealhulgas ka Methylphenidat´i e. Ritalini.
Diagnoosi las paneb psühhiaater, ravi määrab tohter.
See on vaid üks paljudest totrirohtudest ja ravivõimalustest ADHD korral.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet