2 õlut ärevuse maandamiseks 24.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin väga lahti saada oma harjumusest (või vajadusest?) juua igal õhtul paar pudelit õlut. Olin sel talvel pärast vähiravi depressioonis ja kasutasin pool aastat antidepressante (Remeron). Nüüd loobusin tablettidest. Terve päeva ja pikad õhtud ei mõtlegi alkoholi(õlle) peale, sõidan ratast, elan aktiivset kultuurielu.....aga tulles kasvõi kell 12 öösel koju, vajan päeva lõpetamiseks neid neetud õllesid! Igal hommikul mõtlen, et täna õhtul ei enam - aga õhtul poes käies ei saa ikka õlleriiulist mööda.
Seoses üleminekuperioodiga, mida vähiravi tõttu hormoonraviga leevendada ei saa, olen muidugi tujukam ja magan halvasti - õhtune õlu muudab rahulikumaks, mul oleks nagu "oma aeg", mil tunnen end rahulikult ja mõnusalt. Võtaksin uinuteid, kuid need panevad ju kohe magama - õlu aga annab paar mõnusat õhtutundi endaga olemiseks.
Ausalt öeldes on mul kahju nii kulutatud rahast kui ka 500-st liigsest kalorist, mis pärast päevast jälgitud toitumist õhtul sisse joon. Täiskarsklaseks ei tahaks ikka veel hakata, kuigi mõtted sinna suunda liiguvad.
Naine, 49

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Tahaksin väga lahti saada oma harjumusest (või vajadusest?) juua igal õhtul paar pudelit õlut." Selline on Teie seisukoht ja tahtmine. Tahtmine on Taevariik ja tegude algus. Selle tahte realiseerimisel on esialgu abiks ikkagi kerge psühhofarmakon - aitab pingeid leevendada ja õlleisu vähendada. Väiksem Remeron võiks ikkagi ka abiks olla, aga konkreetse raviskeemi ja soovitused saab anda Teiega kohtuv psühhiaater. Kaks ölut ja pea igal õhtul - see on liiast.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet