Kas paanikahaäire? 20.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimase nädala jooksul on mitmel korral juhtunud, et inimestega rääkides (pean tööl olles palju suhtlema) tuleb mul minestamise tunne ja õhupuudus. Midagi halba pole juhtunud, süda ja vererõhk peaksid normis olema(vähemalt siiani on olnud). Toitun korralikult, magan 6-7 t ööpäevas. Kas see võib olla sellest, et nii tööl kui ka kodus on praegu hästi pingeline aeg? Metsajooksu peaksin tegema uneaja arvelt, puhkus lõppes kahjuks juba üle kuu tagasi. Kas on rohtu, mis avitab? Anne50

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Töö ja puhkus õigesse vahekorda. Kehaline koormus mitte une arvelt. Töö- ja kodupingeid ärge võtke südamesse, otsige lahendeid. Õppige relax-harjutusi (vt. ka minu harjutus) ja rakendage neid. Sobilikud on rahustavad teed, hea raamat õhtul, mingi meelistegevus (kui aeg võimaldab).
Loodan, et see minu ringutus-sirutus ja painutus jt selle rühma "nipid" sobivad Teile suurepäraselt: korrastab kopsude tegevust, korrigeerib aju verevarustust ja kaotab selle minestamistunde, vabastab liigsest pingest.
Harjutage!
Vajadusel ka tohtrirohud, neid palju ja ka Teile sobilikke.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet