vihapurse 28.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutasin Teile ca kuu aega tagasi kirja milles esiasin oma mõtte elu mõttetuse üle.Tänan Teid toetava vastuse eest.
Praegu on mul kuu aega peal 75 mg efeksori (kaks nädalat 2x päevas 37,5 mg ja kaks nädalat 75 mg kapsel 1x päevas).Diagnoos sundhäire ,depresioon.
Seisund paranes 16 dal päeval ja kõik on OK.Olen käinud ka psüholoogi juures ning õppinud kongutiivkäitumuslikku teraapiat mida ka kasutan.Nüüdki seisundi paranedes vaatasin oma probleemid ja olukorrad üle ning leidsin kõigile konsktuktivsed/objektiivsed lahendused.Ela ja tunne elust rõõmu.
KUID üleeile solvusin elukaaslase peale kuna mulle TUNDUS et ta viriseb minuga.(tegelikult suhtles ta normaalselt).Olin terve päeva nagu pahur,solvatud ja mahajäetav kuju.Eile plahvatasin, mis lõppes sellega,et läksin kõrvaltuppa ja karjusin"mul on närvid nii pingul,et ma ei suuda seda (närvipinget) taluda.
vaatamata eelkirjeldatule suutis mu elukaaslane tulla mind rahustama ja palus rahuneda.Rahunesingi kohe ning tundsin ,et "vihakatel on tühi".Ainult kohutavalt piinlik on vihapurske pärast.
Millest see vihapurse:
1.kas sellest et kütsin end üleeile ülesse nähes/ette kujutades/ olukordi dekonstruktiivselt.(Samas olen neile olukordadele andnud juba enne konstruktiivle lahenduse)
või
2.alateadvus pressis oma hirmu välja kuna olukorrad mida ma kujutasin ette dekonstruktiivselt põhjustasid mul aastaid tagasi depressiooni
3.või efeksori kõrvalmõju (infolehes on võimalik kõrvalmõju närvilisus)
Muidu õnnelik, aga hetkel veits murelik
Villy

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohu kõrvalmõju see ilmselt küll ei ole.
Mure-pingekatla ülekütmine ja auru väljalaskmine on nagu sisse- ja väljahingamine - peavad olema tasakaalus. Teil "katlamees" oli kütmisega tubli, aga relaxi-mees, pingete väljalaskja jäi "tukkuma", so. tegelege kehaliste harjutuste, relax-harjutustega, spordiga, saunaga, naisküsimusega jne - laske auru välja, välja, välja...
Teie nn alateadvus otsis ise väljapääsu, seda karjumist-tühjendamist on aga vaja ennetada. Iga päev tehke vastavaid harjutusi. vt. ka minu viimast relax-harjutust.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet