närvivalud 21.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, olen 27 aastane noormees. Tunnen pidevalt närvivalu jalgades ja kätes, eriti põlvedes(ei ole ülekaaluline). Ning juba u. kuu aega on olnud kuidagi kehv enesetunne, mitte süda ei ole paha aga pea käib nagu kergelt ringi ja kerged kordinatsioonihäired. Viimastel päevadel olen ka täheldanud, et esihambad on kuidagi hellad. Mõned kuud tagasi oli mul paar korda paanikahood siis kirjutas arst Xanaxit, ei saa aru, et oleks aidanud. Kas see kõik kokku võib olla närvidest, kas peaks proovima muid rvimeid. Mida peaks ette võtma, ausalt öeldes on see kehva enesetunne juba ära tüüdanud. Tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sisepinged, (ka paanikahoo sarnased kaebused) avalduvad antud organismi
s u h t e l i s e l t nõrgemates lülides. (Nagu ülepinges aurukatla puhul "sisisema" hakkab nõrgim koht). Mureaurukatlast tuleb:
1) auru välja lasta (kehalised harjutused, relax-harjutused, saun, võimlemine, jooga, mediteerimine, palveharjutused, psühhoregulatsiooni võtted, autogeenne treening jne.) Algprintsiibid ja harjutuskogemuse saate kätte minu harjutusest - vt "Elukiri", juuni - 2004.
2) "Sisisevate" kohtade tugevdamine, karastamine, treenimine. Närvivalude suhtes aitab hästi B-rühma vitamiinid (ise soovitan pärmijooki: 1/3 - 1/2 pärmikuubikust pudistada klaasi, peale vesi, minuti kahe pärast segada ja juua. Tarvitada üks kord päevas. Kolm päeva võtta, kaks päeva paus, kolm võtta jne. Nii kolm nädalat, siis paus.
3) Enda hoiakute, elufilosoofia muutmine (mida südamesse, mida mänguliselt, mida loovalt).
Tunda rõõmu ELUST!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M: Ennet