mis on cipralexi odavam analoog 11.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugesin, et on citalec. Kas see mõjub samamoodi või nõrgemalt?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cipramili ja Citaleci toimeaine on sama - tsitalopraam.
Cipralexi toimeaine on "aste edasi" - estsitalopraam. Toime efektiivsuses ja kõrvaltoimete osas on erinevusi.
Aga odavamad ja endiste aegade (nn klassika) AD-d on ka head. Tähtis on, et AD sobib antud isikule ja olemasolevale haiguspildile.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet