Tahaks aidata 05.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures ühe noore tüdruku pärast (18 a). Aastaid tagasi hakkas ta põdema ilmselt paanikahäiret (depressiooni). Sai ka ravi - antidepressandid. Praeguseks lugu väga kurb: toast välja ei tule, kellegagi peale oma koduste ei suhtle, kardab inimesi, nutab, kurdab, et teda pole kellelegi vaja jne. Koolist tuli ära, sest kurtis ei ei jõua seal olla ning kartis kõike. Kõige hullem see, et ka ema on langenud sügavasse masendusse. Tüdruk keeldub arsti juurde minemast, samuti haiglaravist. Mida teha? See võib lõppeda väga kurvasti, kuna ta on ähvardanud ka enesetapuga????

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustage peretohtrist. Koduviisidi ajal näeb ta ka Neiut. Ka psühhiaatria-õde teeb vajadusel koduvisiidi. Ema peab eelnevalt tohtri jutul käima ja olukorda selgitama.
Ilma Neiut nägemata ei oska konkreetsemaid soovitusi anda.
Tohtri vastuvõtule ON vaja "mingi nipiga" saada.
Mis oli aastaid tagasi? Selle tohtri käes juba teatud info tervise-haiguse kohta.
Seega: "see" tohter, peretohter, psühhiaater. Ühiste jõududega leiate lahendi.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet