Tahan suitsetamisest loobuda 02.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline mure et ma sooviks suitsetamist maha jätta,aga ei saa kuidagi kuna sõprus ringkonnas on kõik suitsetajad ja raha pole et saaks osta neid ravimeid et suitsetamist maha jätta.mida teha?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Õnneks on võimalik suitsust loobuda ka ilma suure rahakotita.
Võõrutusvaevad ju eriti piinavad ei ole.Rohkem tegemist
rituaalse harjumusega.Võtke see püha üritus ette rahulikumal
perioodil (näiteks puhkus).Sel ajal vältige suitsetamisele ahvatlevaid
situatsioone (napsilaud,suitsetav seltskond jne.)Ehk annab ka sõpru
mingi ajal veidi vältida.Ega need ravimid ju selle ürituse juures
otsustava tähtsusega ei olegi (väiksed abimehed).
Jõudu!
J.Mumma