alkoholismi ravi hüpnoosiga 30.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.Olen 32 a.naisterahvas.Alkoholism on väga tugevasti viimaste aastatega süvenenud,olen ära proovinud tabletiravi(antabus,esperal),ampullid,süstid jne.Maksimum oli 7.5 kuud süstiga,mis vastu pidasin.Teise süstiga pidasin vastu kuu aega.Reaktsioon oli tugev,aga ikka punnitasin jooki omale sisse.Antabusiga tõesti juua ei saa,aga on olemas variant ta lihtsalt jätta võtmata ning oodata,kuni eelmise tableti mõju üle läheb,ning siis juua.Ma ei joo kanget jooki-siider,lahja õlu.Tsüklisse ei kuku,aga kuna erilist pohmelli pole,siis võin paar korda nädalas rahuliku südamega end täis juua.Kohusetunne on säilinud,töölt ei puudu,asjad ajamata ei jää.Kui on kohustus,jätan joomata.Aga kui on aega küll,siis võtan hea meelega.Ja mis veel-ma joon üksi kodus enamasti.Deprekas on ka krooniline,neelan AD-sid juba paar aastat.Selline on siis ülevaade minu joodiku "kariäärist".Probleem seisneb selles,et ma tegelikult üldse ei taha juua.Mu närvisüsteemile mõjub see jube halvasti.Tunnen end madalamana,kui muru.Miks ma siis joon?Mul on nagu mingi sundus juua.Nagu vaevused kohe.Muudkui pean ja pean.Mõtlen,et ta on ju vastik ja homme hommikul on ju vastik,aga ikka jalad lähevad poodi ja ostan omale midagi.Elu on mul suht keeruline ja probleemne olnud ning vaevlen igasugu kompleksides.Ükski ravi pole mind aidanud.Arvan ,et naudin joomise juures seda täis jäämise aega,siis hakkab järjest mõnusam tunne,elu tundub järjest kergem ja ilusam,igasugu suursugused plaanid löövad pähe jne.Aga kui juba täis jään,siis tuleb rõve tülgastus peale.Viimasel ajal mõistus keerab täielikult ära.Üritasin hiljuti isegi enesetappu.Eks selleks "segasuseks"annab põhjuse ka kindlasti see,et tarbin AD-sid ning koos alkoholiga mõjuvad nad halvasti.Ühesõnaga annan endale täielikult aru,et mingi kruvi on mul mingil ajal peas ära nihkunud ja tagasi teda pole kerge saada.Pikk jutt.Küsida tahtsingi tegelt seda ,kas äkki hüpnoosiga oleks võimalik minu juures midagi ära teha.Mõjutada,et abi otsimine alkoholist on vale ja kui ikka ei taha juua ,siis EI PEA jooma.Võidelda kuidagi sunduse vastu.Plaanin minna kodeerima,aga äkki minusugusele on hüpnoos õigem?Mis arvate teie?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Varem oli hüpnoos ja teised sugestiivsed psühhoteraapia
meetodid üsna laialt levinud.Viimasel ajal aga psühhiaatrid
eriti neist ei hooli,kuigi sageli sai päris häid tulemusi.Levivad
rohkem muud kaasaaegsed psühhoteraapia suunad.
Sugereerivaid meetodeid kasutavad aga tänapäeval peamiselt
muud meditsiinivälised abistajad (ekstrasensid,maagid,posijad jne).
Teil tundub olevat päris tugev just psüühiline sõltuvus alkoholist.
Kirjelduse järgi füüsilist vajadust ei ole.Ka elu-olu vist enam vähem.
Ehk sobiks hoopsiski käimine eneseabi rühmas (AA)?
Hüpnoosi vastu mul midagi ei ole Kui Teile tundub,et olete
sugereeritav ja valmis selleks.
Esiteks aga loobuge kindlasti ravimite ja alkoholi miksimisest
(eriti toksiline narvisüsteemile ja ka siseorganitele) Kui võtta,siis ikka
puhtalt.Samas on Teil ju ka kainusepéridoodide kogemus olemas.
Suudate küll,veel rohkem on vaja motivatsiooni tõsta.
Soovin edu!
J.Mumma