rivotril 14.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Mumma.

Olen keskealine naine ja olen pikemat aega tarvitanud Rivotrili 0,5mg õhtul, harvemini 1mg korraga.
Juba pikka aega soovin ravimist loobuda, kuid see ei õnnestu kuidagi. Kui olen õhtul jätnud rohu võtmata, siis järgmisel päeval tundub nagu oleks mul kerge pohmelus. Kas see on tingitud ravimi ära jätmisest? Kuidas vähendada kogust 0,5mg, mis tundub olevat niigi üsna väike annus? Kas ikka peaks ravimi ära jätma, kui see minu olemist kergendab (uneäired, ärevus jms)?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Pikaajaline bensodiasepiinide (Rivotril kuulub sinna rühma)
tarvitamine tekitab tõesti ravimsõltuvuse.Ilmselt Teill kergekujuline
psüühiline ravimsõltuvus on tekkinud,kuna tajute pohmelli taolist
seisundit.Samas on taoline väike annus siiski suhteliselt ohutu.
Kui soovite siiski sellest loobuda,siis tuleks see pohmell ikkagi ära
kannatada.Igast sõltuvusest vabanemine käib kahjuks
ikka läbi kannatuste.Kui aga ärevus on üsna tugev,siis tuleks
kasutada teisi ärevusevastaseid ravimeid(antidepressandid,
või neuroleptikumid).
Soovin edu!
J.Mumma