Tasakaalu häired ,pearinglus 09.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen 19 aastane noormees ja probleem järgmine juba 13 aastaselt saadik hakkas mul depressioon.Pöördusin psühiaatri juurde ja ta kirjutas mulle välja antitepressandid aga lugu selline et ei kannata neist ühtegi hakkab halb! vahebeal mõni aasta katsusin nii sama hakkama saada aga eelmise aasta lõpus avastati et mul on vererõhk kõrge ja siis oli juba peas väga halb,tasakaalu häired ja pearinglus.Pöördusin jälle arsti juurde ja mulle kirjutati välja antitepressandid ja vererõhu ravimid,tehti ka üks pea uuring see oli korras nüüd aga olukord ikka sama halb tasakaaluhäired ei lähe enam üle ja on hakanud veel süda ka pekslema mitmed mitmed korrad on käinud kiirabi aga üteldakse et süda terve kuigi ma püsti ei saa ka enam eriti käia sest süda peksleb ja pigistab rinnus.üks asi mis on veel lisandunud silmades lõhkevad pidevalt veresooned ja silma valged punaseid sooni täis ennem siukest asja polnud üldse ei tea kuhu enam pöörduda palun abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peapööritus võib avalduda väga mitmeti (tasakaalutuse tunne, minestamiseelne ärevus, maakera keerlemise "tunnetamine", jt) ja seda valdkonda uurivad ning ravivad neuroloogid.
Teatud ärevusehäire või depressioonivormide korral võib olla ka selliseid kaebusi ja siis aitab psühhiaater.
Vererõhu tekkel mimeid põhjusi, oluline on sealjuures muidugi närvipinge, stress. Vererõhuprobleeme ravib perearst. Silmade probleem tingitud ilmselt kõrgenenud vererõhust, aga täpsemalt ütleb selle kohta silmaarst.
Eelneva jutuga hirmutasin vist peaaegu ära, aga tegelikult sellega teatasin, et on mitmeid olukorra parandamise teid. Ja neid tuleb kasutada. Olemasoleva info põhjal soovitan:
1. depressiooni ja stressi kõrvaldamist (sealhulgas ka Teile sobiva antidepressandi kasutamine).
2. Regulaarsed (igapäevased) jalutuskäigud 45 -60 minutit, et pingeid maandada, vererõhu asjad korrastada, organismi tugevdada. Kuulus filosoof A. Schopenhauer soovitas isegi kaks tundi, aga see meie elutempo jm. tühja-tähja tähtsustamise ajajärgul ilmselt veidi palju soovitatud.
3. Silmade kümblus (näo pesemine) jaheda veega paar korda päevas. See aitab silmade veresooni "korrastada". Kasutan seda "nippi" ligi 20 aastat ja seda selleks, et nägemine korras oleks. Ongi.
4. Teha psühhoregulatsiooni (psüühikat lõõgastavaid) harjutusi. Ka Sirutus-Painutusi - korrigeerib aju verevarustust, vererõhku, hingeelu.
5. Võtke ühendust, annan oma harjutuse ja mõned selgitused.
Saate asjad korda, noortel tihti selliseid häireid.
Meeldivaid harjtushetki ja toredat kevadet sõpradega,
Jüri O.-M. Ennet