syndrome de la tourette 29.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas sellise diagnoosiga 16a.noormeest aitab teraapiaseanss murelik ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Gilles de la Tourette´i sündroomile on iseloomulikud kehalised tikid ja ka vokaalsed tikid. Raviks kasutatakse mitmeid rohte, ka neuroleptikume. Nii motoorseid kui ka vokaalseid tikke saab tahteliselt veidi mõjutada. Rahustavad olukorrad, stressi vähendavad võtted vähendavad ka tikke. Tikid kaovad unes.
Psühhoregulatsioonivõtete õppimine, psühhoteraapia, mõõdukas treening-sport-kehaline aktiivsus on suuresti kasuks.
Psühhoteraapia ja psühhoteraapiavõtete õppimine-kasutamine aitab selle probleemi juures.
Pidage nõu ka neuroloogiga, kes annab omapoolseid soovitusi.
Julgust ja kannatlikkust, hoolsat harjutuste õppimist soovides,
Jüri O.-M. Ennet