Vabastus õppetööst 26.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Õpilane on psühhiatri poolt vabastatud õppetööst õppeaasta lõpuni. Kool väidab, et kellelgi pole õigust last vabastada õppetööst, sest meil kehtib koolikohustus. Lapsele määrati kooli poolt koduõpe s.t. ta peab kodus iseseisvalt materjali omandama ja õpetaja juures arvestuslikke töid tegemas käima ning vajadusel konsultasioonides. Kas selline käitumine kooli poolt on lapse suhtes õiglane?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õpitööst vabastamisi on mitmeid: on nii koduõppega kui ka täielikku e akadeemilist puhkust võimaldavat vabastust. Vabastuse andnud psühhiaater annab Teile konkreetsemat selgitust ja ka soovitusi tervise kosumiseks.
Kool soovib Teie lapsele parimat ja võibolla on see vägagi hea lahend.
Olge tänulik kooli abivalmidusele, aga täpsustage asjaolud psühhiaatriga.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet