Depressioon ja paljugi veel muud 22.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen mees ja ma tahaksin küsida, et mul on nädala pärast psühhiaatri vastuvõtt jälle ja esimest korda kui ma käisin küsis mis mul viga on ma ütlesin et depressioon ning tema küsis mis seda siis põhjustas ja siis ma jäin enda sisse kinni, hakkasid kõik vanad väga halvad asjad peas meenuma(enesetapukatsed, see hirm mis ma olen pidanud taluma, mõnitamine)no absoluutselt kõik asjad segamini.Siis mul on veel selline viga et kui ma neist hakkan mälestustest hakkan rääkima hakkavad mu käed tohutult värisema ja ma hakkan pillima.Ma ei suuda midagi rääkida, mida ma pean tegema , ma ei taha sinna minemata ka jätta see oleks vale.Probleem ongi selles et ma tahaksin rääkida aga ma ei suuda sest need asjad on minu jaks liiga rasked olnud, siis ma hakkan nutma mul on sellepärast suur häbi aga ma tean et see pole häbiasi aga mul siiski hakkab. Kõige mõttetumaks teeb asja see et nutmise peale läheb enamus aega ära.Ma võtan praegu Coaxili 2 tbl üks hommikul ja õhtul. Psühhiaater ütles mulle et need hakkavad kahe nädala pärast mõjuma et siis tuled siia ja räägid asjadest. Aga mul on jälle närvid nii läbi sellest et ma pean sinna rääkima minema , nagu läheks kohtumõistmisele.Siis ta veel rääkis sellest, et ta küsis mu käest, et kas ma tahaksin et tema elab minu elu läbi oma silmade. Aga ma ei taha et keegi seda teeks, sest se on liiga jube. Mida ma pean ette võtma et ma saaks normaalselt need asjad ära rääkida. Psühhiaater ütles veel et meie vahel ei ole vastastikust usaldust veel et see tekib aja jooksul. Aga see on vale. Ma usaldan küll teda aga ma lihtalslt ei suuda rääkida.Ma võiksin veel paljudest asjadest kirjutada aga sel pole mõtet asi läheb liiga pikaks.

Äitah!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seesamune lugu trükkige paberile ning andke ravitohtrile lugeda.
Kui saate asjad-probleemid veel tähtsuse järjekorda panna, siis süstematiseerige see kiri tähtsuse järjekorda ja punktide kaupa. Vajadusel lisage veel midagi.
Selle järgselt hakkab Teil jutt ka tohtriga laabuma.
Kirjalikku "spikrit" kasutavab mitmedki.
Suhtlemisjulgus tuleb suheldes.
Julgust Teile ja tervise paranemist,
Jüri O.-M: Ennet