murelik 13.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
oleks selline küsimus mu mees pani endale ampulli sisse kuid nüüd on sellest umbes kaks kolm kuud möödas ja ikka tuleb sealt haava kohast mäda ja valgeid tükke et kas on võimalik et see ampull tuleb ise välja
ja lõpp kokkuõttes polegi sellest siis kasu

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõsi see ,et mingil protsendil ei taha organism seda
võõrast preparaati hästi omaks võtta ja tekib põletik,mis
võib mädaseks protsessiks üle minna.Algfaasis saab selle
põletiku sageli ravimitega maha suruda.Mädase protsessi
korral tuleb samuti ravida.Tavaliselt puhastan kollet lahustega.
Kestva protsessi korral võivad tõesti tabletid koos mädaga
välja tulla (kõik või osaliselt).Tuleks kindlasti pöörduda selle
arsti poole,kes paigaldas või elukohajärgse kirurgi juurde,et
ravi saada.Kui paigladati meil Wismaris,siis võtta kindlasti
ühendust minuga (6621024).
Tervitades
J.Mumma