alkohol ja armastus 02.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
Eric Clapton ütles kunagi, et alkoholi tarbides kaovad inimlikud tunded ja ta sai need alles peale pikka kaine olekut tagasi. Küsimus:kas alkohoolikud suudavad üldse armastada?
Kris

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kahjuks ma ei ole armastuse spetsialist.Arvan,et armastada võivad
karsksed,mõõdukad,kui ka joomarid.ka normjooja võib olla üsna tuim
ja armastusevaba.Paljuski oleneb emotsionaalsus ikkagi eelnevast
isksusest ja tema armastuse potensiaalist.Samas on tõsi,et joomarlus
muudab oluliselt isksust ja seda eriti tema tundeelu ja käitumise osas.
Näiteks inellekt kahjustub tavaliselt siiski alles joomari lõpufaasis.
Aga loomulikul ka emotsionaalsuse ja tunnete muutused ei kulge
kõigil ühtlaselt ja kindla graafiku järgi.Nagu ma mainisin oleneb ikkagi
ka algmaterjalist.
Tervitan!
J.Mumma