arvutisõltuvus 28.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu 14a lapsel on väga suur huvi arvutimängude vastu.Ja ta ei suuda mängimist ise lõpetada mängib tundide viisi kuni 10 tundi päevas .kui teda keelata siis muutub tigedaks hakkab hüsteeritsema ,koolis on hakanud õppimine kahtedele minema ,enne paar aastat tagasi õppis hästi ja polnud probleeme. arvutit on mänginud umbes aasta.arst määras aasta tagasi rohud Noritrem 25mg mida võttis kolm kuud ja kaks korda päevas. Nüüd kirjutas arst cipralex 10mg escitalopramum mida peab pool tabletti iga päev võtma. Palun nõu ja mida need ravimid tähendavad ,praegusi rohtusid peab võtma pool aastat Kas need rohud tõesti aitavad vabaneda arvutimängu huvist.muid probleeme pole laps on lõbus ja seltsiv.ainult siis kui ei saa mängida on väga tige.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Pöörduda tuleks laste ja noorukite psühhoterapeudi juurde.
Seda häda ainult tabletiga ei ravi (kui just muid psüühikahäireid ei ole). Noortele nii väga kergekäeliselt psühhofarmakone ei tasu määrata.
Tegemist on ju puhtalt psühholoogilist laadi hälbega,mis aga võib
oluliselt nooruki edasist arengut ja isiksust mõjutada.See on siiski
üsna uus ja kasvav probleem ühiskonnas ja ega eriti ka spetsialistedel
suuri kogemusi ei ole.Ikkagi soovitan just noortele spetsialiseerunud
psühhoterapeutide poole pöörduda.Meie haiglas on dr.Kirejev ja
dr.Visnapuu.Ka Tartus töötab vastavaid spetsialiste.
Lugupidamisega
J.Mumma