depressioonihaige lähedane 24.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mul mure selline, elukaaslase sügav depressioon, nüüd haiglas ravil. Nädalapäevad tagasi hakkas ta mind süüdistama vandenõus ja tema mürgitamises. Seda et me tahame teda hulluks teha mingi aine abil mida oleme talle andnud ja mis ta sellisesse olukorda on viinud. Varem mõistis oma probleemi, kuid nüüd selline paranoia. Armastu ja hoolimine on inimese vastu aga selline jõuetuse tunne on tekkinud. Külastan iga päev mitu korda, mis lõpeb alati sellega et ma tema enda arust alandan teda. Kas on mingitki lootust, et arstide ja ravimite abil see paranoia kaob. Või võibki see talle alles jääda ?? Kas meie kooselu peab sellepärast purunema ?
Ta enda vanemad ka sada protsenti minu poolt pole, see teeb asja ainult raskemaks.
Igatahes tugevust neile, kes ka millegi sellisega võitlevad ja ise auku ära ei kuku.
Paluna aidake ! Võibolla peak tal minna laskma aga igatsus, kiindumus ja armastus on inimese vastu väga suur....
Ette tänades A.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on elukaaslase iga, vanus? Milline on diagnoos?
Praegu on paranoia vastu häid rohte ja arst tegeleb sellega. Ämmad/äiad jätke rahule ja nende pärast ärge laske ennast segada, Teie elate ju oma elu.
Kui see paranoia on tingitud alkoholist, siis siin on ainult üks tingimus - absoluutne karskus, muidu on vaid aeglane enesetapp ja igal juhul lahkuminek.
Tehke koostööd ravitohtriga.
Aeg annab selgitust, tohter täpsustab!
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet