Aneurüsm - kuidas treenida mälu 16.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu abikaasal oli 2 aastat tagasi aneurüsm. Kuni praeguseni on ta invaliidsuspensionil. Tal ei ole hetkemälu. VEKi otsuse pärast oleme käinud 2 korda Tallinna Psühhoneuroloogia Kliinikus nii psühholoogi kui ka psühhiaatri juures. Olen nende käest küsinud mis mäluharjutusi oleks abikaasale vaja teha, kuid nemad ei osanud vastata - soovitasid pöörduda Kõneravikeskusesse. Kuid Kõneravikeskusest soovitati uuesti tagasi minna psühhiaatri juurde kuna kõnehäireid tal ei ole. Nokk kinni - saba lahti! Siiani olen tasapisi mõningaid harjutusi teinud, mida psühholoog testimisel kasutas
( 10 sõna meeldejätmist, kujundite tegemist jne.)
Kas on veel mingeid muud treeninisvõimalusi? Minu mõistus on otsas!
Parimatega
EM

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mälu sõltub:
a) aju verevarustusest ning
b) vastavatest mälu pingutavatest harjutustest.
Esimest saame üldise kehalise aktiivsusega mõjutada. Kerged kaelaharjutused, pea silitused-massaž, lauluümin jne.
Teist - meenutamise ja kordamisega treenides.
Mäluteadlaste (E.Tulving jt.) uuringud näitavad, et kogu mälu aluselemendiks on kehaline mälu. Seega kehalise koordinatsiooni harjutused, näputööde tegemine, teatud liigutuste õppimine jne.
Milline ja millises piirkonnas oli ajukahjustus aastaid tagasi, mida soovitavad neuroloogid?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet