liigsöömine 15.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! mind piinab nüüdseks juba suht pikka aega vajadus süüa pidevalt. olen 24 aastane naine, tüsedusele kalduv, eelmise aasta lõpus võtsin kätte ja läksin kaalujälgiatesse, suutsin seal alla võtta 5 kg. siis muutus elurütm ja see jäi pooleli. nüüd viimasel kuul on aga asjad läinud nii hulluks et ma ei suuda enam millegi muu peale mõelda kui söömine, olgu see siis magus või soolane. topin endale toitu sisse ise aru saamata mida ma teen. nüüd hakkab kõik allavõetud tagasi tulema, mis tekitab veel rohkem stressi. kõik mis ümberringi toimub tekitab stressi, kool, töö, üksi jäämine... istun ja nutan vaiselt... enam ei saa hakkama... lugesin soovitusi liigsöömise vastu, aga on tunne, et nemad ei ole vist sellise probleemiga kokku puutunud, kui ma tahan süüa siis ma söön ja ükski mõte ei suuda mind selle juurest eemal hoida... aidake...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks, vajate antidepressanti. Ilma selleta on asi puudulik.
Teiseks, vajate tohtrit, juhendajat, kellelt saate õpetussõnu ja kellele siis ette kannate oma tegudest ka sõõmise vallas.
Kolmandaks, kehaline aktiivsus ja sportlik tegevus. Jõukohane, meeldiv, rühmakaaslasega (kui ise ei viitsi, siis sõbrad kutsuvad, kohustavad).
Neljandaks. Päevik. Patupool (mis eesmärgist kaugemale viib, eksimused) ja voorustepool (mis hästi tehtud, mis eesmärgile viib, omad "nipid").
Viiendaks. Õppige puhkama, aeg maha. Me kiigume elukiigel liigselt ühes suunas, tegutsemise suunas (õppimine, töö) ja kiiget selles asendis hoides väsime, läheme närvi, stressi. KIIGE PEAB KIIKUMA MÕLEMAS SUUNAS, KA PUHKUST ON VAJA. Siis julgete olla Ise, teha seda, mida Ise õigeks peate - rõõmsameelselt, elurõõmsalt.
Noorus on väga ilus aeg!
Rõõmu Teile,
Jüri O.-M: Ennet