alkohoolne epilepsia... 18.07.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

... Minu 63 aastasel onul on juba viimane pool aastat iga kuu ,joomise tagajärjel ,krambid. Ise ta seda vist ei tea, vähemalt me ei räägi sel teemal. Korra küsisin, siis vastas eitavalt. Joomist ta maha ei jäta, olevat ainuke lõbu siin ilmas.Joob iga päev ja palju.

Mida kujutab endast alkohoolne epilepsia ja mis see inimesega teeb kui keeldub ravist .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohoolse epilepsia haiguspilt on sarnane langetövega:tooniline-pingekramp,sellele järgnev klooniline-tõmlev kramp,teadvus kadunud,toimunust ei mäleta mitte midagi.Põhjuseks on aju kahjustus alkoholi liigtarbimisest ning iga kramp suurendab veelgi aju valmidust järgmisteks krampideks.Ohud:krampide seeria,milline abi hilinemisel võib lõppeda surmaga.

Krambiga seotud eluohtlikud õnnetused(kukub vette-upub,põletussed-tulekahjud,eletritraumad jne.Aju kõikide funktsioonide häirimine ning kiirenenud sotsiaalne degradatsioon.Kuna aju juhib ka kehalisi funktsioone,siis häiruvad ka need.Onule t u l e b sellest rääkida.Kui matuseplats ja matuseraha olemas -joogu edasi.Tahab elada -kohe ravida.Seda ravitakse.Jüri O.-M. Ennet