Milles probleem? 28.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal kui olen alustanud mingi projekti tegemist ( olen ettevõtja ) siis jätan selle ka üsna kiiresti pooleli. Nimelt töötegemine ajab mul olemise väga kehvaks ja viimased neli kuud ma pole mitte midagi teinud. Samas on tekkinud mul tõkked suhtlemises, olen üsna tundlik oma välimuse suhtes ja teiste arvamuse suhtes. Ei suuda enam uusi sõpru hankida, kardan suhelda võõraste inimestega, ei suuda mitte midagi öelda. Ja on tekkinud enese magategemine ehk siis mõttes teen ennast maha kui mõtlen, et alustan millegi tegemist, siis hääleke peas ütleb mulle mille jaoks sa nagunii jätad asja pooleli. Milles on probleem, kas ma olen täiesti ära keeranud

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Täiesti ära pööranud vast ei ole.Tajute oma probleemi üsna hästi ja
tunnete muret.Võib öelda,et väike jõnks on tekkinud ja vaimujõud
vajumas.Põhjuste kohta ei oska midagi öelda,sest Teie taustast on infot
väga napilt. Ehk on tegemist nn läbipõlemise sündroomiga?
Võin pakkuda,et kerge masendus on susisemas.
Ehk aitaks väike puhkus ja ümberlülitus.Oma mõtteid veidi korrastada.
Soovitaks siiski spetsialistiga konsulteerida (psühhiaater või psühholoog).
E-ravi ei valda ja vaevalt ka kasu oleks.
Lugupidamisega
J.Mumma