ettekujutus 24.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere mul on tihti poomise tunne, kõik arstid on öelnud et mul on kõri terve ja ma ei lämbu ära kuid tunne on ikka ja ma hakkan siis nutma ja ma lähen väga närvi. mida teha ma ei saa olla enam ühtegi päeva ilma selle tundeta.mida teha, kas ma kujutan seda ette nagu kurguarstid arvavad??
ettetänades aksel

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõesti see häire võib olla tingitud puhtalt närvidest.Närvid võivad
põhjustada väga erinevaid kehalisi vaevusi.Neurootiliste häiretega
kaasneb päris tihti ka tükitunne kõris või pigistust meenutab taju.
Peaksite ikka psühhiaatri konsultatsioonil ära käima ja arvan,et saate
ka abi.See tunne on vaevav ,kuid mitte ohtlik tervisele ja elule.
Lugupidamisega
J.Mumma