trihhotillomaania 12.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Piinlik kirjutada aga ei saa ise hakkama. Probleem on kestnud juba üle paarkümne aasta, ühesõnaga väikelapse east peale. Olen suutnud seda tegevust hoida kontrolli all vahelduva eduga (kui seda saab eduks pidada). Olen end jälginud, nn ohtlikud olukorrad enda jaoks kirja teadvustanud, proovinud leida endale asendustegevusi, ennast karistanud, premeerinud, asja kohta lugenud jne. Suudan end kontrillida teiste inimeste juuresolekul, ju on vahelejäämise häbi sellest sundtegevusest veelgi suurem..Väga nõrga tahtejõuga ma ju ei ole (paar aastat tagasi jätsin 15 aastat kestnud suitsetamise maha, kusjuures olin tõmmanud vähemalt paki sigarette iga päev) Aga võrreldes selle esimesega on suitsetamisest loobumine lapsemäng. Olen lugenud, et seda ravitakse ka tablettidega. Kohaliku psühhiaatri juurde ei suuda ma selle murega minna. Pole piisavalt anonüümne. (Pole varem abi otsinud, kuna varem sellist anonüümset küsitlusvõimalust ei olnud) Kus oleks võimalik abi saada? Kui palju maksab ühekordne konsultatsioon eraarsti juures? Vabandan väga segase sõnastuse pärast aga selle kirja kirjutamine oli minu jaoks meeletu eneseületamine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Helistage Psühhiaatriakliiniku regitratuuri (697 44 44) ja saate vastuvõtule ambulatoorselt.
Või mulle 56 463 830, lepime aja kokku, arutleme, leiame rohu jt. lahendid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet