"Naeratamine" 02.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Lühidalt asi selline, et kipun kestahes inimesega vahetult suheldes (rääkides) tahtmatult kas naeratama, või muigama. Teinekord väga ebasobivate teemade juureski. Pean pidevalt ennast kontrollima, et seda vältida ja see on väsitav ja pealegi ei õnnestu alati. Millest see tuleneb? Kestab juba aastaid? Seotud närvidega? On ravi(-meid)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kerge Mona-Linda või Mona-Kalevi naeratus sobivates oludes on lausa kiiduväärt, soovitav. Poliitikud ja näitemängutegijad seda hoolega harjutavad ja kasutavad. Teil asi juba jumala muidu selge. Treenida annab ja ka tuleb sellest hoidumist (matused, leinaliste juuresolekul, ülemus Teiega pandab jne.). Ka see on treenitav, õpitav. Kergete rahustitega saab sisepinget ja impulsiivsust leevendada ja veidi võibolla on seda arstirohtu ka vaja. Edasine on trenn (pantomiimi eeskujul), sellest kujuneb harjumus.
Võtke asja mänguliselt, siis see ei koorma, ei väsita.

:( ja :) trennilusti,

Jüri O.-M. Ennet