Hallutsinatsioon? 27.06.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Tunnen tihtipeale imelikke lõhnu, mida juuresviibivad kaaslased ei tunne: näit. roiskumise haisu, plastmassi kärsahaisu või muud seletamatut ebameeldivat lehka. Kas see võib olla mingi psüühilise häire tunnuseks?(Üldiselt on väga stressirohke elu).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haistmismeel on inimestel erineva tundlikkusega.Oluline on Teie elu-olu - millega kodus-tööl kokku puutute(kemikaalid,värvid jne).Tähtis on ka meeleelundi (haistmismeele ) pöetud haigused ja praegune seisund.Ebamäärast lõhna vöib anda ka seedehäire (lõhnad maost),pösekoobaste olukord jne..Ka hallutsinatsioonide puhul on väga mitmeid põhjusi ja seega ka erinevaid ravivõtteid.Hallutsinatsiooni puhul,nagu Te teate,meeleelundile(nina haistmisrakkudele) konkreetset lõhnaärritajat ei ole ja seega on tegemeist meelepettega.Oluline on ka Teie noorus(iga) ja sellest tulenevalt on erinevate häirete tõenäosus erinev.Konsulteerige tohtriga ja saategi häirest jagu. Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet