Mure lapse pärast 15.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma varsti 18- aastaseks saava tütre tervise pärast, kellel on viimaste päevade jooksul tekkinud paanika- ja isegi raevuhood. Kurdab äärmiselt halba ja rõhuvat enesetunnet, elumõtte kadumist, koolis pettumist, osalt ka ühiskondliku koormuse vallas jne.
Laps ise on kena, pikk ja sale neiu, suure tutvusringkonnaga avatud olekuga suhtleja. Õpib 11. aastat ühes Tallinna nn. eliitkoolis ja õpitulemused on head. On kooli õpilasomavalitsuse asepresident ja klassivanem .Tegeleb lisaks koolile fotograafiaga, rahvatansuga, on läbinud noorte AIDS-i ennetajate kursused, osaleb ühes luteri kiriku koguduses noortejuhandajate õppes. Ei tarbi meelemürke, k.a. alkohol. Kuna seisund oli väga hull, sõitis paariks päevaks vanaema juurde, et pinget maandada ja ühtlasi osaleda ka tantsuproovis (tantsuring, kus osaleb, ei asu Tallinnas). Tema soov ja nõusolek professionaalse abi järele on olemas, kuid kardab, et satub arsti juurde, kes piirdub vaid antidepressantide väljakirjutamisega ja muud abi ikkagi ei saa. Kas tegemist võiks olla ka psühhiaatria valdkonda kuuluva probleemiga ei oska mina kui mitteasjatundja hinnata. Oleme labikaasaga tõsiselt mures. Oleksin väga tänulik , saaksite anda nõu, kelle poole pöördud või kui olete valmis ise probleemiga tegelema, siis palju Teie abi maksab.

Lugupidamisega
Heli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Heli,
Teil on v. tore Laps, Imelaps. Seda toredust ja Imeandeid tuleb koondada-kasutada nagu laserikiirt (hajutad valgus hajub-valgub laiali, ühtekoondatud anded, energia-huvid-võimed annava Lapsele suurimat rahuldust, suurimat tunnustust, parimaid tulemusi).
Jah, andekad jõuavad tunduvalt rohkem, kui vähemandekad, aga end killustada ikkagi ei tohi - see on juba ande raiskamine, kuritegu.
Sissejuhatuse lõpp.
Laps on üle-koormatud, üle-töötanud ja sellest tulenevalt organism hakkab otsima ise kogunenud pingete maandamise võimalusi: raevutsemised, karjumised, "märatsemised".
Tulge vastuvõtule: annan juhiseid, soovitusi, harjutusi, kuulan Lapse muret, Pihtimisi.
Kohtumiseni,
Jüri O.-M: Ennet