citalec 13.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
kas antidepressantidel Citalec ja Cipramil on 1 toime, st kui on välja kirjutatud Citaleci, siis kas võib selle asemel võtta Cipramili?
Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cipramili toimeaine on Tsitalopraam ja rohu tegi Lundbecki firma. Hiljem Leciva firma tegi Citalec´i ja selle toimeaine on ka tsitalopraam. Jah, neid rohte võib teineteisega asendada. Hinnas on väike vahe (turumajandus).
Lundbecki firmal on meile pakkuda ka rohi Cipralex (toimeaine Estsitalopraam) ja see on veelgi spetsiifilisem, toimivam, vähemate kõrvaltoimeteta antidepressant.
Peale rohuvõtmise võtke ka midagi muud ette oma organismi tugevdamiseks.
Ole Kaine (mõttega), Elutark! OKE!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet