pinge kaelas 04.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Soovitasite mul pinges kaela puhul teha Terviselehes olevaid harjutusi - lõdvestusi(neid mida te ise ka teete)
Kas peaksin iga päev neid kõiki tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tere,
oluline on eelkõige esimene harjutus. Mõnus ringutrus-sirutus ja siis rahulikult ette-alla painutus ning kukla-kaela-õlgade ning vöökoha relaksatsioon (lõõgastus). Nagu füüsikute Musta Auku vajumine. Täielik lõõgastus, rammestus, rahu!. Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse) end "rullida", et lõõgstus kaelas, õlgades, võõpiirkonnas püsiks.
Seda tehke.
Soovitan ka oma kätega kaela -õlgu silitada, kergelt masserida.
Päeval jälgige kehaasendit, et vältida sundasendeid, liigseid pingeid.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet